Facebook

Boże Narodzenie w Dworku nad Wkrą 2017

Zapraszamy do spędzenia ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia w Dworku nad Wkrą. Spędzamy Święta jak 100 lat temu za czasów mojej prababci Stefanii Budzich z domu Wilhelm. Przygotowaliśmy dla Was różne atrakcje:

 

Piątek 22 XII

Spotykamy się wieczorem na kolacji. Poznamy się degustując domowe nalewki i słuchając opowieści o historii dworu i parku. Chętnie dowiemy się także jakie zwyczaje świąteczne panują w Waszych rodzinach. Poczekamy na Was z ubieraniem choinki. Boże Narodzenie w Dworku nad Wkrą

 

Sobota 23 XII

W całym domu świąteczna krzątanina. Można będzie podejrzeć przygotowania tradycyjnych w naszym dworze dań świątecznych, a nawet pomóc jeśli będziecie mieli ochotę. Jeśli tego dnia zechcecie rozruszać wygrzewane w świątecznym ciepełku kończyny, polecimy Wam masę ciekawych wycieczek w okolicy. Cały dzień będzimy się zajadać wszelkimi smakołykami. Jeśli będziecie chcieli, upieczemy wspólnie korzenne kruche ciasteczka. To atrakcja szczególnie dla dzieci, ale dorośli zawsze się podłączają. Boże Narodzenie w Dworku nad WkrąMoże zechcecie też poczytać artykuły babci Reni „Wspomnienia w kolorze sepii”.

 

Niedziela 24 XII

Tego dnia będziemy jeść różnorodnie, ale postnie. Dla głodnych ugotujemy wiejskie jaja na twardo w sosie chrzanowym z ziemniakami. Do kolacji siadamy razem z pierwszą gwiazdką, umownie będzie to około 18.00 Podamy tradycyjne potrawy – sałatkę jarzynową, śledzie, jaja w majonezie, zupę grzybową na kwasie z kapusty z domowym makaronem, domowe pierogi z kapustą i grzybami, szczupaki smażone, liny lub leszcze w śmietanie, rybę po grecku (to wyjątkowo nie danie tradycyjne), kompot z suszu, barszcz czerwony z krokietem z kapustą i grzybami, karp smażony pod pieczarkową pierzyną – czyli dwanaście potraw. Boże Narodzenie w Dworku nad Wkrą Do tego makowiec, inne ciasta i słodkości, a także domowe nalewki. Tajemniczo pod choinką pojawią się prezenty, a dzieciaki, jako skrzaty, będą je rozdawały. Mikołaj przyniesie po malutkim upominku każdemu z Was i będzie wiedział, że spędzacie u nas Święta więc Wasze prezenty też będą pod choinką. Przez cały dzień będziemy słuchać kolęd i na pewno pośpiewamy. Będzie tyle atrakcji, że czasem można zapomnieć słowa kolędy więc je dla Was wydrukujemy. Chętni będą mogli wybrać się na pasterkę do zabytkowego barokowego kościoła w Żurominie.

 

Poniedziałek 25 XII

Jeśli napada dużo śniegu zrobimy z dzieciakami największego bałwana w okolicy. Ostrzegamy, że może się to skończyć śnieżną bitwą. A jeśli śniegu nie będzie, a będzie mróz będziemy mogli jeździć po rzece na łyżwach. Boże Narodzenie w Dworku nad Wkrą Zawsze możemy wybrać się na spacer do prawie stuletniego parku dworskiego założonego przez prababcię Stefanię. Mamy też ciągle powiększający się zbiór gier towarzyskich i planszowych oraz pokaźną bibliotekę, w której znajdzie się coś dla każdego. Oprowadzimy Was po dworze i naszym małym rodzinnym muzeum. Dzieciaki będą mogły bawić się w pokoju Kaliny i Stefki, który jest pełen różnych zabawek. Wieczorem rozgrzejemy się grzańcem przy ognisku, na którym upichcimy pyszności w żeliwnym kotle.

 

Wtorek 26 XII

Po śniadaniu zapraszamy do spędzenia z nami jeszcze trochę czasu. Dzieci pobawią się z naszymi dziewczynami, a my pogadamy przy kawie i cieście. Jeszcze obiad (podamy pieczone bażanty z lokalnej hodowli) na wzmocnienie przed podróżą… ale możecie też zostać u nas. Boże Narodzenie w Dworku nad Wkrą

 

Posiłki, które serwujemy są tradycją naszego domu i przygotowujemy je bez żadnych sztucznych dodatków. Boże Narodzenie w Dworku nad Wkrą Wielką atrakcją są pieczone kaczki, bażanty, duszone w białym winie króliki, grzybowa na kwasie z kapusty z domowym makaronem, omlety na słodko, chleb na zakwasie, domowe przetwory i nalewki.Każdy nakłada sobie ile chce.

 

Oferta bożonarodzeniowa przewiduje pobyt pięciodniowy z pełnym wyżywieniem (śniadanie x 4, obiad x 4, kolacja x 4, nocleg x 4) w cenie 820 zł od osoby. Dzieci do lat 3 – bez opłat, od 3 do 10 lat – 30% zniżki. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu (ceny zwyczajne z cennika na naszej stronie www.dworeknadwkra.com) Dzwońcie z pytaniami. Zapraszamy!

 

W ciągu Waszego pobytu u nas będziecie też mogli skorzystać z masaży relaksacyjnych wykonywanych przez fizjoterapeutkę, a Panie mogą zrobić sobie manicure, pedicure i hybrydy. Także jeśli jesteście zainteresowani, prosimy o wcześniejszą informację.